Napíšte nám: redakciaSTAR@gmail.com

Školský rok 2011/2012

A máme tu víťazov našich súťaži: Za tajničky získava sumu 3 € Ľudka Mojcherová z I.AEV, najlepšou básňou s počtom hlasou 32 sa stala Plač pre oči, 2 € vyhráva Lukáš Schmal. Odmenu 10 € nezískal nik, nakoľko nikomu sa nepodarilo určiť počet chýb s odchýlkou dve chyby (počet 24). Za rubriku Receptárium získava odmenu 2 € opäť Lukáš Schmal. Názor na kresbu čísla priniesol odmenu 2 € Denisovi Šugarekovi. V rubrike Kto to je? ste väčšina správne určila meno zatajenej osoby (Mgr. Petr Kovařík), vyžrebovaným mohol byť len jeden a sladkú odmenu získava Anička Budzáková. Gratulujeme.

ŽREBOVANIE súťaží v rámci časáku - utorok - 24.4.2012 v redakcii. Mená zverejníme v tejto časti!!!

Druhé číslo vychádza pred Veľkou nocou. Ďakujem všetkým, ktorí stáli pri jeho zrode. Tretie číslo uzrie svetlo sveta prvý júnový týždeň.

POZOR!!! Milí študáci - v mesiaci december vyšlo naše prvé číslo. Reakcie od vás sú vynikajúce. Ďakujeme.

Naša titulná strana SOŠ Staru.

A máme nových redaktorov!!! Vítame v našich radoch Mirku, Eriku, Duška, Matúša, Zuzku, Evku, Majku a Karin. Pridajte sa aj ostatní k dynamickému a mladému časopisu, ktorého vývoj je veľmi progresívny. Teší sa tím SOŠ STAR.

Oznam:

Napriek organizačným zmenám, ktoré nastali z dôvodu zlúčenia školy, náš časopis naďalej pokračuje vo svojom vydávaní. Tento školský rok prinesieme svojim verným čitateľom tri čísla obohatené o nové strany a rubriky.

Šk. rok 2010/2011

Všetkým, ktorí sa podieľali aspoň kúsok na tvorbe nášho časopisu patrí veľká vďaka. Urobili ste kus práce, bez ktorej by nebolo možné dosiahnuť výsledok v podobe nášho časopisu.

Druhé číslo je už dávno v predaji a zároveň boli zaslané výtlačky do regionálnej súťaže, ktorej vyhlasovateľom je Podtatranská knižnica. Držíme SOŠ STAru palce.

Druhé číslo je posilnené o ďalších šesť nových strán. Celkový počet strán veľkosti A4 je 36. Poprosíme ešte o trpezlivosť, na druhom čísle už finišujeme.

Čoskoro vyjde druhé číslo -stále pracujeme na prepise rubrík. Budeme sa snažiť potešiť vás čo najskôr.

Prvé číslo: termín distribúcie: 16.december 2010

Momentálne sa pracuje na nových rubrikách, na vypracovaní tradičných rubrík.

Šk. rok 2009/2010

Ďakujem všetkým redaktorom za ich prácu a za skvelé 2. miesto v regionálnej súťaži časopisov stredných škôl za školský rok 2009/2010. Ešte stále máme kopec práce pre postup vyššie. Ďalší školský rok náš časopis čaká posledná etapa prepracovania. Napovieme vám len toľko, že z pôvodných 22 strán bude mať 32 strán. Ale viac neprezrádzame. Želáme pekné leto.  P.S. Žrebovanie súťaží z júnového čísla sa uskutoční prvý septembrový týždeň v redakcii. O výhre bude informovaní osobne a prostredníctvom webu.

V mesiaci jún vychádza ďalšie číslo nášho skvelého časopisu. Opäť vás čakajú novinky, zmeny a súťaže.

V žrebovaní sa víťazom stal: Daniel Hnatkovič - zapojenie sa do ankety a správne vyriešene tajničky. Dano si prevzal od redakcie výhru 6,50 €. Gratulujeme.

14. apríla sa uskutoční žrebovanie súťaži nášho časopisu. Finančné odmeny za tajničky, básničky a dotazník si odnesú naši čitatelia. Držíme palce. Žrebovanie sa uskutoční v redakcii počas veľkej prestávky.

Pracuje sa na tretom čísle, ktoré bude obohatené aj o tieto nové rubriky napr. Receptárium a iné.

MONIKA, SVEŤA, MAROŠ, SILVUŠA, JANO, JANKA, ZUZKA - ĎAKUJEME!!!

Mení sa personálne zloženie, redakcia prijíma návrhy na obsadenie vedúcej redakcie.

Redakcia sa lúči so svojimi redaktormi - štvrtákmi a želá im z celého srdca veľa šťastia a úspechu.

Aktuálne: Časopis bol prihlásený do regionálnej súťaže a v mesiaci február bol odoslaný aj do Televízie Markíza za účelom propagácie. Poďakovanie za kontakty s našimi celebritami patrí Lucke Trajčíkovej.

Druhé číslo - termín vydania - začiatok marca 2010

Losovaním boli odmenení títo študenti: Daniel Hnatkovič - správne znenie tajničiek. Výhra 3,33 € a Martin Baran - vyplnenie dotazníka. Výhra 3,33 €. Gratulujeme.

Ďakujem za prácu na novom farebnom čísle nášho časopisu. Želám vám krásne sviatky a veľa nápadov do nášho februárového čísla.

SOŠ STAR v predaji už od 10 decembra. Nové číslo prešlo viacerými zmenami. Veríme, že sa vám bude páčiť.

Čaká nás:

- nábor redaktorov, správa redakcie

- schválenie koncepcie časopisu

- vydanie štyroch čísiel - december, február, apríl, jún

- a kopec ostatnej redaktorskej práce

V súťaži stredoškolských časopisoch v rámci regiónu sme za školský rok 2008/2009 získali druhé miesto!!!

Šk. rok 2008/2009

Víťazom žrebovania v správnosti vylúštenia tajničky sa stal Dominik Slodičák. Výhra 3,33 € mu bude odovzdaná tento týždeň.

Májové číslo je už vydané a dávno aj predané, v našej redakcii momentálne prebiehajú zmeny a vy sa už môžete tešiť dopredu na nové číslo, ktoré vyjde v novom školskom roku v mesiaci október. Ďakujem veľmi pekne všetkým redaktorom za ich poctivú a svedomitú prácu. Bez vás by to nešlo!!!

Štvrté číslo - máj 2009

Tretie číslo - marec 2009

Druhé číslo - december 2008

Prvé číslo - november 2008

Šk. rok 2007/2008

Prvé dvojčíslo - december

Tretie číslo - apríl 2008

A tak sme zmenili tvár v pomerne krátkom časovom intervale!

December 2009

Externí

Matúš Kozub
Maroš Glevaňák

A ďalší študenti z radu dobrovoľníkov.